Avion Airboy Silence 50 PRO
Descriere
Compresor portabil
Airboy Silence 50 PRO
Compresor extrem de silențios - lnn 43 dB (conform DIN 79/113 EWG).
Date tehnice
| Presiune maximă de funcționare | 8 bar |
|---|---|
| Volum recipient sub presiune | 9 l |
| Capacitate de umplere aprox. | 33 l/min |
| Capacitate de aspirație aprox. | 50 l/min |
| Sistem de compresie | încapsulat |
| Cilindri/trepte | 1/1 |
| Viteza de rotație | 2900 rpm |
| Consum de energie | 0,34 kW |
| Conexiune electrică | 230 V |
| Dimensiuni (L × Î × A) | 320 × 480 × 320 mm |
| Greutate | 21 kg |
| Nivel de presiune acustică LpA | 43 dB(A) |
- Optim pentru consum redus de aer, de exemplu pentru lucrul cu AirBrush
- Funcționare extrem de silențioasă datorită designului închis – doar 43 dB(A)
- Aceasta înseamnă că poate fi utilizat fără probleme în apartamente, birouri etc.
- Un regulator de presiune de înaltă calitate cu filtru permite reglarea continuă a presiunii de lucru între 0 și 8 bari, separând în același timp murdăria, uleiul și condensul
- Motor electric de înaltă calitate cu cuplu ridicat
- Dispozitiv de pornire ușoară pentru motor
- Protecție termică a motorului împotriva supraîncălzirii și suprasolicitării
- Recipientul sub presiune este protejat cu un strat de vopsea pulbere
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Adăugare comentariu
